КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ
У будівництві оптових ринків, оптово-распредітельних центрів або як би їх не називали, ніяких догм не існує. Ринок - це штука динамічна і на ньому все швидко змінюється, тому потрібно завжди тримати очі відкритими.
Точніше є одна догма - перед початком планування інвестицій в такі об'єкти слід дуже уважно проаналізувати товарні потоки і структуру споживання продуктів групи ФРЕШ (овочі, фрукти, м'ясо, риба, молокопродукти, можливо навіть свіжі квіти) і зрозуміти, чи зможе те, що ви збираєтеся зробити, різко і кардинально поліпшити бізнес людей, які вже зараз все це купують і продають.
«Кардинально», значить не на 5-10-15%, а, хоча б, в два рази. І тут мова не про прибуток або не обов'язково про прибуток, а, наприклад, про можливість наростити обсяги продажу, або підвищити швидкість реалізації продукції, оборотність, знизити втрати часу покупцями і т.п. Тоді шанси на успіх, теоретично можуть бути.
Цей блог я написав за підсумками свого виступу на першому міжнародному онлайн бізнес-форумі «Інфраструктура агрологістики» 4 серпня 2020 року. З огляду на обмежений час, в рамках виступу мені не вдалося розкрити повністю всі ці питання, що вже призвело до чималої кількості питань. Постараюся на них відповісти в більш розгорнутому форматі.
Ті помилки, про які я зараз хочу сказати, що не у всіх, але в абсолютній більшості випадків є помилками. Тому те, що я зараз напишу - це теж не догма. Безсумнівно, існують різні умови і є винятки з цих правил.
КОПІЮВАННЯ ОПТОВИХ РИНКІВ У ІНШИХ КРАЇН АБО МІСТ
Копіювати потрібно не ринок, а підходи до планування та управління ринком. Так, це той випадок, коли велосипед потрібно винаходити кожен раз, щоб він зміг їхати. Навіть в різних містах однієї країни, які можна порівняти за розміром і населенню, швидше за все потрібні будуть різні моделі ринків і різні підходи до їх планування та функціонування.
БУДІВНИЦТВО ОПТОВОГО РИНКУ «В КРАЩОМУ МІСЦІ», НІЖ ІСНУЮЧИЙ
Найкраще місце - це те, де навіть неорганізовано і в поганих умовах, але традиційно здійснювалася і здійснюється торгівля. Єдиний спосіб перенести ринок на нове місце - це закрити стару площадку. Якщо ж можливо, то краще за все створювати більш зручний і сучасний ринок на старому місці, не перериваючи торгівлю. Завдання кожного інвестора, який планує запустити оптовий ринок, забезпечити, щоб у перший же день роботи на ринок приїхало дуже багато продавців і дуже багато покупців. Якщо цього не станеться, то другий раз запросити їх буде багаторазово складніше і набагато дорожче. Тому не забуваємо, що професійна робота зі спеціалізованими ЗМІ з моменту початку будівництва - це теж найважливіша і зовсім нетривіальне завдання.
СТВОРЕННЯ ОПТОВОГО РИНКУ ТАМ, ДЕ ВІН НІЧОГО СУТТЄВО НЕ ПОКРАЩУЄ
Там, де все і без нового ринку добре працює, ринок, можливо і не потрібен. Інвестор оптового ринку намагається дивитися в свій бізнес-план, а потрібно починати з вивчення бізнес-плану тих, для кого створюється оптовий ринок, тобто, оптовиків, представників сегмента ХоРеКа і, звичайно, виробників. Якщо наявність створюваної майданчика не дозволить їм заробити значно більше, не створить для них нових перспектив і можливостей, значить вона нікому не буде потрібна, а гроші будуть витрачені даремно.

Тільки зареєстровані користувачі можуть надсилати повідомлення.